SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR
 Öncelikle bekencollection.com’a üye olmalı ve üye girişi yapmalısınız. Satın almak istediğiniz ürünü veya ürünleri sepetinize ekledikten sonra sipariş süreci boyunca bekencollection.com tarafından yönlendirileceksiniz. Sepetim sayfasından “Satın Al” tuşu ile bir sonraki aşamaya geçebilir, teslimat ve fatura adresi bilgilerinizi doldurduktan sonra, Ödeme Bilgileri” ekranına gelerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle bekencollection.com’a güncel e-mailinizle üye olmalı ve üye girişi yapmalısınız. Satın almak istediğiniz ürünü veya ürünleri sepetinize ekledikten sonra sipariş süreci boyunca bekencollection.com tarafından yönlendirileceksiniz. Sepetim sayfasından “Satın Al” tuşu ile bir sonraki aşamaya geçebilir, teslimat ve fatura adresi bilgilerinizi doldurduktan sonra, ilgili kargo firmasını  seçip” Ödeme Bilgileri” ekranına gelerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

bekencollection.com’dan sipariş verirken kredi kartı, banka kartı, kapıda ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme:

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ödeme işlemleriniz, 128bit SSL güvenli şifreleme üzerinden aracısız olarak ödeme hizmet sağlayıcımız ve anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından gerçekleştirilir.

Ayrıca kredi kartı ile yapılan alışverişlerinizi 3D Secure uygulaması sayesinde güvenle yapabilirsiniz. Sizden başka kimse onayınız olmadan kredi kartınız ile alışveriş yapamaz.


2000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra son aşamada kargo ücretlerini görebilirsiniz.

bekencollection.com’dan verdiğiniz siparişler, firmamızın anlaşmalı kargo firması ARAS Kargo ile gönderilir.

Dağıtım ağımız, Türkiye sınırları içinde en fazla noktaya dağıtım yapan ilgili  kargo firmaları ile  dağıtım ağı ile sınırlıdır.

Ürün kargolandıktan sonra çoğunlukla 1-2 iş günü içinde teslimat yapılır. Mesafeye bağlı olarak teslimat süresi 2-5 güne kadar uzayabilir. Mobil bölgelerde teslimat süresi uzamaktadır. Teslimatta aksaklık yaşanmaması için kargo takip numaranız ile kargonuzu takip ederek son durumu ve nerede olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. ​Pazar günü ve resmi tatil günlerinde kargo firmaları çalışmamaktadır. Bu nedenle resmi tatil günlerinde verilen siparişler tatil bitiminden sonraki ilk iş gününde kargolanır. Yılbaşı, Bayram, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi özel günlerde aşırı yoğunluk nedeniyle kargo firmaları dağıtımda zorluk çekmektedir. Bu nedenle özel günlerde siparişlerinizi sorunsuz teslim alabilmek adına lütfen siparişlerinizi son güne bırakmayarak 2-3 gün önceden sipariş veriniz.
Teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda kargo görevlisi kapınıza ziyaret notu bırakacaktır ve kargonuzu adresinize en yakın kargo şubesine teslim edecektir. Şubeden 2 iş günü içinde teslim alabilirsiniz.

İlgili  Kargo firmasının gönderi numaranız sisteme girildikten sonra, bu numara otomatik olarak e-posta ile tarafınıza ulaşır. Bu gönderi numarası ile kargo firmasının web sitesinden kargonuzu takip edebilir, dağıtım süreci ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Kargonuzun tarafınıza ulaşımını sağlayacak şubeyi ve telefon numarasını görebilirsiniz.

Kargonuzu takip etmeniz, teslimatta yaşanabilecek olası problemleri ve gecikmeleri engelleyecektir. Örneğin, kargonuzu siz adreste yokken geldiği için teslim alamamış olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda kargonuz en yakın kargo şubesine teslim edilir. Şubeden kendiniz 3 iş günü içerisinde siparişinizi teslim alabilirsiniz.

Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese teslimat; ürün kargoya verildikten sonra 1-4 iş günü arasıdır. Varış gününde adresinizde bulunamazsanız kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılır. Paketiniz kargo şirketinin şubesinde teslim almanız için 3 iş günü bekletilir. 3 iş günü neticesinde teslim alınmayan gönderileriniz bekencollection.com’a iade edilir. Tarafımıza ulaşan ürünleriniz için sizinle iletişime geçilip adınıza tekrar gönderim yapılır. Sizinle irtibat kurulamazsa siparişiniz iptal edilerek, siparişinizin ücreti ödeme yaptığınız şekilde tarafınıza iade edilir.
Siparişinizin kargosu size teslim edildiğinde pakette deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte paketi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde herhangi bir hasar gördüğünüz durumda, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından bekencollection.com’a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

Satın aldığınız ürün veya ürünleri  DEĞİŞİM  ve İADE  etmek istiyorsanız, aldıktan sonra 14 iş günü içinde ürünü kargo ücreti  MÜŞTERİ’ye ait olmak üzere gönderebilirsiniz. 

Ürünün iade edilebilmesi için tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir.Hijyen nedeniyle ürünlerin  kullanılmamş olması gerekir.


ŞİRKET BİLGİLERİ 

 ADI/UNVANI : MEHMET BEKEN

                      BEKENCOLLECTION

 İADE DEĞİŞİM ADRESİ  : POLAT MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSU

                                       GAZİ KEMAL MH.SİNEMA SK.BİRLİK APT.NO:8/2-KÜTAHYA

 E-POSTA : siparis@bekencollection.com

 TEL : 0533 318 4689


Paketiniz bize ulaştığı günden itibaren 4-6 iş gününde işleme alınıp gönderilmektedir. Tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

İade ve değişi taleplerinde kargo ücreti müşteriye aittir.

Ürünleriniz elimize ulaştığı andan itibaren en geç 2 iş günü içerisinde para iadeniz yapılmaktadır. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre; kredi kartına yapılan iadeler, hesap kesim tarihinden sonraki ilk ekstrenize + bakiye olarak yansır. Hesap kartı ya da iban numarasına yapılan iadeler, bankalar manuel işlem yaptığı için 4 – 7 iş gününde hesabınıza geçer. Para iade dekontunuz sisteme kayıtlı mail adresinize gönderilir.
Siparişlerinizin faturası e-arşiv fatura olarak e-mail adresinize gönderilir, ayrıca kargo paketinizin ön gözündeki şeffaf kısımda da bulunur, kargo paketinizin ön gözündeki şeffaf bölmedeki faturanızın arkasında Bekencollection iade ve değişim formunuz bulunur, iade değişim şartları hakkında bu formu okuyup bilgi alabilirsiniz.
1.Tamamlanıp kargoya verilen ancak kargo görevlisinin alıcıya ulaşamayıp teslimat sağlayamadığı ve göndericiye iade edilen siparişler, gönderici tarafından iptal edilir.Sipariş kredi kartı veya ininal kart ile yapıldıysa para iadeniz siparişinizi verdiğiniz karta iade edilir. Kapıda nakit ödeme ile verilen siparişler alıcıya teslim edilmeden göndericiye iade edildiğinde sistem üzerinden siparişiniz iptal edilir. 2.Verilen siparişlerde alıcı bilgisi veya teslimat bilgisi gibi unsurlarda eksik veya hatalı bilgi var ise ve bu teslimatın yapılmasını engelleyecek bir durumda ise, siparişiniz iptal edilir ve size bilgi sms’i gönderilir.

Telefon, Whatsapp ve sosyal medya üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi ve sorularınızı telefon yolu ile sorabilirsiniz. Ayrıca bekencollection.com ‘a üye olarak sipariş oluşturabilirsiniz.